Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Koreli otomotiv tedarikçisi, Kuzey Ren-Vestfalya’da şube açtı

CTR Central firması, Avrupa’daki ilk teknoloji geliştirme merkezini Kuzey Ren-Vestfalya’da açtı. Şirketin Almanya’daki iştirakinin yeni faaliyet merkezi, Herzogenrath teknoparkında yer alıyor.

Direksiyonlar ve direksiyon aksamları konusunda uzman bir üretici olan Central Corporation (CTR), Koreli otomotiv tedarikçileri arasında ikinci sırada geliyor. CTR 1971 yılından beri otomotiv endüstrisi için aksam üretimi, alım ve satımı yapıyor. Almanya’daki yan kuruluşu olan CTR Europe GmbH şirketinin Herzogenrath teknoparkında kurulmasıyla birlikte şirket, Avrupa’daki ilk AR-GE merkezini oluşturma kararını vermiş oldu. CTR Central Yönetim Kurulu Başkanı Tae Ryoung Kang ise özellikle bu açılış için Kore’den geldi. Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi, İnovasyon, Dijitalleşme ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Christoph Dammermann, şirketin Kuzey Ren-Vestfalya merkezli çabalarını memnuniyetle karşıladı.

CTR dünya genelinde yaklaşık 2.100 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışanların yüzde 25’i AR-GE uzmanlarından oluşuyor. CTR şirketinin en önemli müşterileri arasında, BMW, Mercedes-Benz, GM, Ford ve Tesla yer alıyor. CTR Europe Herzogenrath tesisinde ilk etapta on kişilik bir istihdam düşünülüyor.

Güney Kore ve Kuzey Ren-Vestfalya arasında uzun yıllara dayanan bir bağlantı var: Kuzey Ren-Vestfalya 1988 yılından beri Seul kentinde kendine ait bir yurt dışı ofisi olan tek Alman eyaletidir.