Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Koreli firmalar için Kuzey Ren-Vestfalya’da iş fırsatları

"Germany at its best: Nordrhein-Westfalen" sloganlı lokasyon pazarlama kampanyası  çerçevesinde NRW.INVEST, bir dijital merkez olan Kuzey Ren-Vestfalya’yı Seul’da takdim etti.

Almanya ve Kore kökenli şirketlerin ve iş geliştiricilerin yaklaşık 160 temsilcisi, NRW.INVEST ile Aachen İnovasyon ve Teknoloji Transferi Ltd. Şti. (AGIT) tarafından gerçekleştirilen bir yatırımcı bilgilendirme seminerine katıldılar. Söz konusu etkinliğin amacı; Koreli dijital ekonomi firmalarına, Kuzey Ren-Vestfalya’daki gelişme potansiyelleri hakkında bilgiler vermekti. Uzmanlar dijitalleşme konseptlerini tartıştılar ve ayrıca her iki ülke arasında teknoloji ve dijitalleşme alanlarında sergilenen başarılı işbirliklerini takdim ettiler.

Organizasyonun Kore ayağındaki tertipleme partneri, Kore Endüstriyel Teknoloji Enstitüsü-KITECH idi. 2015 yılında KITECH tarafından Aachen kentinde, Kore ile Almanya ve AB arasındaki teknolojik işbirliğinin desteklenmesine yönelik bir ofis açılmıştı. Söz konusu ofis ayrıca Koreli şirketlere, Almanya piyasasına giriş yaparken de destekler sunmakta.

Bahsi geçen etkinlik, Aachen Büyükşehir Belediye Başkanı Marcel Philipp ile Aachen Ticari Çalışma Ağı platformunun Kore seyahati çerçevesinde gerçekleştirildi. Ziyaretin ana sebebi, Ansan City’deki Smart Textronics Center’in açılış töreni idi. Bu araştırma merkezi, KITECH ve Güney Kore’deki Sungkyunkwan Üniversitesi ile RWTH Aachen Üniversitesi-Tekstil Teknolojisi Enstitüsü arasındaki bir işbirliğine dayanmaktadır. Ayrıca delegasyon bu ziyaret esnasında Aachen ve Ansan kentleri arasındaki kardeş şehir bağlarının güçlendirilmesi için de çalıştı.