Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

KİĞILI Almanya’daki ilk mağazasını ipek şehri Krefeld’de açtı

©Kigili

©Kigili

Türkiye’nin en büyük moda markalarından olan şirket, hem Almanya merkezini hem de ilk satış mağazasını Krefeld şehrinde açtı.

Erkek giyim ürünleri üzerine uzmanlaşmış olan Kiğılı, Almanya pazarına 280 metrekarelik mağazasıyla Kuzey Ren-Vestfalya’dan giriş yaptı. Krefeld şehir merkezinin tam ortasında bulunan söz konusu yeni lokasyon satış alanları ve showroom ile depolama ve ofis alanlarını kapsıyor.

1938 yılında kurulan KİĞILI hâlihazırda Türkiye'de pazar lideri olup, yurt dışında da 20 ülkede faaliyet göstermekte. Avrupa pazarını fethetme hedefleri doğrultusunda KİĞILI Genel Müdürü Hilal Suerdem şunları dile getirdi: “Almanya, Türkiye için vazgeçilmez, hatta belki de en önemli ticari ortak konumunda, coğrafi olarak Avrupa'nın merkezinde, ithalat ve ihracatta ise dünyada ilk 3 ülke arasında. Dolayısıyla, Türkiye'nin lider erkek giyim markası olarak yatırım açısından çok çekici bulduğumuz bir pazar.”

Merkez olarak Krefeld kentinin seçilmesi, şehrin tarih boyunca uzun bir tekstil geçmişine sahip olmasına dayanıyor. Kadife ve ipek şehri olarak da adlandırılan Krefeld günümüz moda endüstrisinde hala etkin bir role sahip. Bütün bunlar, Türk aile şirketi Kiğılı’nın istifade etmek istediği konum avantajlarını sağlıyor.