Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Kawasaki Robotics, Neuss’da Avrupa merkezini kuruyor

Kawasaki Robotics burada satış faaliyetlerine yönelik daha büyük bir alan yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda bir eğitim merkezi de kuruyor. Japon menşeli şirket, bu yeni Avrupa merkezi sayesinde hizmet ve pazarlama aktivitelerini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Kawasaki Robotics, tam da Avrupa’daki 20. yıl dönümünde geleceğe yatırım yapıyor: Söz konusu Japon endüstriyel robot üreticisi, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) pazarları için Neuss'da yeni bir merkezi faaliyete geçirdi. Toplamda 3.500 metrekare ofis ve depo alanını kapsayan bu yeni bina, şimdiye kadarkinden iki kat daha fazla alanı şirketin kullanımına sunuyor.

Neuss’taki Avrupa merkezinin bir bölümünü, EMEA bölgesi genelinden müşteri ve paydaşların eğitime alınan katılımcıları tarafından kullanılan bir eğitim merkezi oluşturuyor. Büyük showroom alanı da ziyaretçilere robotları “aksiyon halinde” görme olanağı sunuyor.

Açılışta konuşan Kawasaki Robotics Başkanı Noboru Tagaki şunları dile getirdi: "1995 yılında, tabiri caizse, caddenin diğer tarafından yola çıktık ve geçen zaman içerisinde üç kez genişleme sağladık. İşlerimiz büyüyor ve dolayısıyla biz de büyüyoruz.” Bölgede başlangıçta beş çalışanı istihdam eden Kawasaki Robotics’in bugünkü çalışan sayısı 50'nin üzerindedir.