Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Johnson Matthey Chemicals, Emmerich'de bulunan fabrikasını büyütüyor

Britanyalı kimya şirketi Johnson Matthey Chemicals, Emmerich'e yaklaşık 25 milyon Avro'luk bir yatırım yapıyor. Holding, bu bölgede şimdiye kadar yapılan en büyük yatırımla pazar payını kalıcı olarak güçlendirmeyi hedefliyor.

Johnson Matthey Chemicals tarafından Emmerich'te kurulan yeni üretim tesisinde, katalizör olarak adlandırılan özel kimyasal maddeler üretilecek. Şirketin verilerine göre kendi özel branşında dünya lideri olarak kabul edilen şirket, inovatif teknolojilerin geliştirilmesiyle sektörde bundan sonra da en önlerde yer almak istiyor. Firmanın Genel Müdürü Jens Niermann, tesisin büyütülmesiyle ilgili olarak “Bu, geleceğe yönelik bir yatırımdır” diye konuştu. Holdingin faaliyetlerinin şimdiye kadarki ağırlık noktasını -örneğin margarin gibi yağların üretimi gibi- gıda sanayiine yönelik kimyasal madde tedariki oluşturuyor. Ancak katalizörler kozmetik ürünleri, ilaçlar, benzin, kaydırıcı yağlar ve plastikler gibi ürünlerin üretilmesinde de kullanılıyor.

Johnson Matthey Chemicals yakıt hücrelerinde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan maddeleri, bundan sonra yeni tesisinde üretecek. Ayrıca şirket, yeni tesisinde şeker tabanlı katalizörler elde etmeyi planlıyor. Jens Niermann bu durumu “Şimdilik hâlâ petrol var. Ama bu durum 40 yıl sonra değişecek” diye açıklıyor.

Emmerich'deki tesisin büyütülmesiyle birlikte şirket, 20 kişilik yeni istihdam alanı meydana getiriyor. Tesis, planlara göre 2018 yılının yaz aylarında hizmete girecek.