Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Japon teknoloji kuruluşu Düsseldorf'ta şirketleşiyor

Japon firması Toyo Jidoki Co. Ltd. faaliyetlerini genişleterek Düsseldorf'ta kuracağı yeni bir şirket üzerinden Avrupa pazarını fethetmek istiyor.

Şirket, Kasım ayında yeni iştiraki Toyo Jidoki Europe GmbH'nin kuruluşunu kutladı. Toyo Jidoki Europe, 1992'den beri Düsseldorf'ta temsil edilen Nabtesco şirketler grubunun bir parçasıdır.

Nabtesco ve Toyo Jidoki kuruluşları robotlar için redüksiyon dişlileri, havacılık ve paketleme teknolojileri gibi yeni alanlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar.  Toyo Jidoki, geniş bir yelpazede dolum ve paketleme makineleri geliştiriyor ve üretiyor. Yeni teknolojik buluşlarda şirket sadece yüksek fayda değerlerine değil, aynı zamanda çevrenin korunmasına da dikkat ediyor. Bu bağlamda ambalaj malzemelerinin geri dönüşümü ve atıkların azaltılması her zaman daha önemli bir rol oynuyor.

Yeni iştirakin kuruluş kutlamalarına, diğer misafirlerin yanı sıra Nabtesco Grubu Başkanı Katsuhiro Teramoto, Japon Başkonsolosu Masato Iso, Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanlığı'ndan Müsteşar Christoph Dammermann ve Toyo Jidoki CEO'su Akiyoshi Kitamura da katıldı.