Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Japon teknoloji holdingi, AR-GE merkezi kuruyor

Asahi Kasei Corporation şirketi, Dormagen Kimya Parkı’ndaki merkezini büyütüyor. Asahi Kasei Europe AR-GE merkezinin ana faaliyet konusunu, özellikle Avrupa piyasasındaki yeni iş alanlarına hitap edecek yeni ürünlerin geliştirilmesi teşkil ediyor.

Asahi Kasei 2016 yılından beri tüm Avrupa operasyonlarını, Kuzey Ren-Vestfalya’da bulunan iştiraki aracılığıyla yönetiyor. Bu bağlamda şirket, özellikle en önemli müşterilerinin de bulunduğu otomotiv sanayii üzerinde yoğunlaşmış durumda. Yeni AR-GE merkeziyle birlikte Asahi Kasei şirketi, bir sonraki adımı atarak otomotiv sektöründeki gelirlerini 2025 yılına kadar 300 milyon Avro’dan bir milyar Avro’ya, yani yaklaşık üç katına çıkartmayı hedefliyor. Bu maksatla holding sadece teknik hizmetlerini geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda Alman şirketleri ve üniversiteleriyle daha fazla AR-GE işbirlikleri kurmayı da planlıyor.

Asahi Kasei Europe GmbH şirketinin yönetici müdürü Hideki Tsutsumi konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Asahi Kasei, otomotiv, çevre ve enerji mühendisliği alanlarında gerçekleştirdiği yüksek inovatif gelişmelerle, sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. Yeni AR-GE merkezimizde, güçlü birer paydaş olan Alman üniversiteleri ve AR-GE kuruluşlarıyla birlikte, Avrupa piyasasına yönelik ürünler geliştireceğiz.” Şirket daha bu yılın Şubat ayında, Kimya Parkı’nda teknik plastiklere yönelik bir teknoloji merkezini hizmete sokmuştu. Bu merkez de, yeni yapılan AR-GE merkezine entegre edilecek.

Asahi Kasei Corporation şirketi malzeme, konut ve sağlık hizmetleri olmak üzere üç sektörde faaliyet gösteren dünya çapında bir teknoloji holdingi olup yaklaşık 34 bin kişi istihdam etmekte ve 100’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet sunmaktadır.