Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Japon parlamenterler Kuzey Ren-Vestfalya’yı ziyaret etti

NRW.INVEST, Japonya alt ve üst meclislerinin bazı temsilcilerinin Kuzey Ren-Vestfalya ziyaretini organize ederken aynı zamanda parlamenterlere bu ziyaret sırasında eşlik etti.

Japonya alt meclisi üyeleri Masazumi Gotoda ve Shu Watanabe ile üst meclis üyeleri Kenji Nakanishi ve Yasue Funayama, Eyalet Meclisi Başkanı André Kuper tarafından kabullerinde eyalet meclisinin ziyaretçi defterini imzaladılar. Kuzey Ren-Vestfalya’daki Japon Başkonsolosu Ryuta Mizuuchi, Avrupa Parlamentosu Üyesi Jens Geier ve NRW.INVEST temsilcileri, delegasyona eşlik ettiler.

Kuper şu açıklamalarda bulundu: “Kuzey Ren-Vestfalya ile Japonya arasındaki iyi ilişkilere istinaden, bugün bu ziyaretçilerin eyalet meclisinde bulunmalarından dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum.” Kuper, ilişkilerin bu ziyaretle daha da derinleşeceğini ümit ettiğini dile getirdi. Başkenti Düsseldorf olan Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti, Japon ekonomisinin Avrupa kıtasındaki en önemli merkezi olarak kabul ediliyor. Büyük Britanya’nın AB’den çıkmasıyla birlikte, bu rolün önemi daha da artacak gibi görünüyor.

Bunun dışında delegasyon, StartUp’ların kuluçka merkezi ve Ren bölgesindeki şirket kurucularının buluşma yeri olan “Startplatz Düsseldorf” kuruluşunu ziyaret etti. Bu ziyarette katılımcılar, Düsseldorf-Rheinland dijital merkezi (digihub) ve eyalet başkentinin dijitalleşme stratejisi hakkında bilgiler edindiler.

Delegasyonun programında Düsseldorf’taki görüşmelerden sonra, Ruhr metropolünde bulunan Japon şirketi Shimadzu’ya bir ziyaret de vardı. Analiz teknolojileri sunan bu şirketin Avrupa merkezi, Duisburg şehrinde yer alıyor. Ayrıca Shimadzu, 1987 yılında kente yerleşen ilk Japon şirketi unvanına sahip.