Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

İsrail ile inovasyon alışverişi

©NRW.International

©NRW.International

Bir Bertelsmann araştırması Alman şirketlerinin ve İsrailli Startup’ların birbirlerinden nasıl yararlanabileceklerine işaret ediyor.

Hiçbir yerde daha fazla Startup yok: 6.000'den fazla şirketle İsrail, dünya çapında kişi başına en büyük Startup yoğunluğuna sahip ülke. Almanya, özellikle de Kuzey Ren-Vestfalya ise güçlü bir KOBİ sınıfına sahip. Her iki ulus da birbirlerinden nasıl yararlanabilir? Bir inovasyon alışverişi hangi fırsatları sunar? “Alman ve İsrail İnovasyonu - İki Dünyanın En İyileri” adlı Bertelsmann araştırması bu soruyu ele alıyor ve şunu gösteriyor: Doğru ağ bağlantıları ile her iki ülke de mevcut potansiyeli en iyi şekilde kullanabilir.

Bertelsmann Vakfı’nın inovasyon uzmanı Dr. Markus Gick yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Alman KOBİ’ler ve İsrailli Startup’ların karşılıklı ağ bağlantıları oluşturmaları için uygulama ortamlarına ihtiyacı var. Dijital ve analog platformlar sadece kısa vadeli bilgi sağlamakla kalmayıp, bilakis Alman KOBİ’leri ve İsrailli Startup’ların arasında uzun vadeli iş birlikleri ve ortak projeler için harekete geçirmeyi hedeflemelidir.” Araştırmaya göre, küreselleşme ve dijitalleşme zorluklarının üstesinden gelebilmek için bu tür iş birlikleri elzemdir. Uzmanlar, Alman-İsrail inovasyon değişim potansiyelini özellikle Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve Siber alanlarında görüyorlar.

Almanya’da Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti 713.000'den fazla KOBİ’siyle, genişleme stratejilerinde İsrailli girişimcilerin fikirleri, ürünleri ve konseptleri için verimli bir zemin sunuyor. Mobileye, OrCam, Optibus ve Kornit Digital, Kuzey Ren-Vestfalya’da her iki tarafın karşılıklı iş birliği, değişim ve inovativ fikirlerden hâlihazırda yararlandığı 120'den fazla İsrailli Startup’tan / şirketten sadece birkaçı.      

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dış Ekonomik Destek Ajansı sizi „NRW goes Innovation: Israel“ temalı iş gezisine davet ediyor. 17-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında katılımcılar yerinde ilişkiler kurabilir ve İsrail'deki “Akıllı Mobilite” hakkında her şeyi öğrenebilirler.        

Kayıtlar 30 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız: