Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Intratone şimdi de Almanya pazarında

Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi, İnovasyon, Dijitalleşme ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Christoph Dammermann, kablosuz interkom, diyafon ve giriş kontrol sistemleri sektöründe Fransa’da pazar lideri olan Intratone'un yeni şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Söz konusu şirket, özel olarak geliştirilmiş bir ürün portföyü ile Düsseldorf merkezli olarak Almanya pazarını fethetmeyi hedefliyor.

Telefondan, evdeki interkom ve diyafon sistemini kumanda etmek mi? Intratone bunu mümkün kılıyor. Şirket, Almanya'da da sonbahardan itibaren satın alınabilecek, mobil iletişim tabanlı bir interkom geliştirdi.

Yeni bir lokasyon olarak NRW’den oldukça etkilenen Intratone’un Almanya’daki Genel Müdürü Rene Rademacher şunları dile getirdi: "Kuzey Ren-Vestfalya'da, bölgeler üstü öneme sahip konut şirketlerini ya da emlak yönetim firmalarını görmek mümkün. Nispeten daha kısa olan ulaşım mesafeleri de günlük işlerde verimliliği sağlıyor.” Buna ek olarak, Düsseldorf’tan şirket genel merkezinin bulunduğu Nantes'e (Fransa) gerçekleştirilen günlük direkt uçuşların da tercihleri konusunda rakipsiz bir argüman olduğunu ifade eden Rademacher, “Berlin'de bu lükse sahip olmazdık” dedi.

2006 yılında Intratone, apartmanlar için mobil iletişim tabanlı bir çözüm getiren ilk sağlayıcı oldu. Almanya’daki şubenin açılışında konuşan Müsteşar Christoph Dammermann “Dijitalleşmeyi, kendi içinde bir amaç olarak değil, bilakis insanlar arasında birlikte yaşamaya yardımcı olan bir araç olarak görmek gerek. Bundan dolayı da bu tür projeleri özellikle desteğe değer buluyoruz” şeklinde vurgu yaptı.