Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Hydro firması, bir endüstri merkezi olan Grevenbroich’a rekor seviyede yatırım yapıyor

Norveçli alüminyum üreticisi Hydro Rolled Products GmbH 130 milyon Avro’luk yatırımla yeni otomotiv hattının açılışını yapıyor.

Alüminyumdan mamul karoseri saçları üretim tesisini genişletme çalışmaları içinde bulunan bu büyük holding, alüminyumdan mamul en modern otomobil kapılarını üreterek böylelikle otomotiv endüstrisine yönelik kapasitesini dört katına çıkarmış oluyor. “Geleceğin mobilitesi için alüminyum” parolasıyla hareket eden şirket, daha güvenli, daha konforlu ve her şeyden önce daha çevre dostu otomobil üretimine katkıda bulunmak istiyor. Zira sağlam ve aynı zamanda çok hafif olan konstrüksiyon sayesinde yakıt tüketimi düşürülüyor ve böylece araçların CO2 emisyonu azalıyor.

Norveç Başbakanı Erna Solberg’in yanı sıra Federal Almanya Şansölyesi Angela Merkel de, açılış törenine katıldılar. 130 milyon Avro’luk bu büyük ölçekli yatırım, Merkel tarafından “Hydro’nun Almanya’daki yıldönümü için mükemmel bir doğum günü hediyesi ve geleceğe yönelik bir vaat” olarak nitelendi. Solberg ise, bölgede yüksek kaliteli endüstriyel istihdam alanlarının meydana getirilerek güvence altına alındığının altını çizdi.

Hydro, Norveç’te lider konumdaki bir endüstriyel kuruluş ve küresel çapta alüminyum tedarikçisidir. Holdingin Kuzey Ren-Vestfalya’daki şubeleri, Grevenbroich, Bonn, Neuss ve Dormagen kentlerinde bulunmaktadır. 2016 yılında Hydro, teneke içecek kutularının geri dönüşümü için, Neuss kentinde 45 milyon Avro’luk bir yatırım yapmıştı. Bunun dışında holding Bonn kentinde, Almanya alüminyum endüstrisinin lider araştırma merkezini işletiyor.