Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Haan’da milyonluk yatırım: Amerikalı şirket genişleme yatırımı yapıyor

Dünya çapında filtre ürünleri üreten Donaldson firması, Haan şehrindeki merkezini genişletiyor. Sembolik bir temel atma töreniyle, Ekim ayı başında yeni bir üretim ve geliştirme binasının inşası başladı.

2.400 metrekare kullanım alanı üzerinde, diğerlerinin yanı sıra örneğin gıda, içecek ve ilaç endüstrileri için özel hijyen kriterleri gerektiren filtrelerin üretildiği bir de tozsuz üretim bölümü (temiz oda) inşa ediliyor. 2019'un ortalarında tamamlanması düşünülen yeni tesis, bünyesinde geliştirme ve laboratuvar odaları ile sosyal ve eğitim odalarını da barındırıyor.

Donaldson-Haan’ın Genel Müdürü Heiner Carstensen de yaptığı açıklamada, şirketin Kuzey Ren-Vestfalya’daki yatırımını “Haan şehrindeki iş gücünün kalifiye oluşuna, motivasyonuna ve yüksek verimliliğine olan güvenin bir göstergesi” olarak değerlendirdiğini söyledi. Fabrika müdürü Peter Schaaf ise bu yatırımı “şirketin geleceği adına iyi bir temel” olarak gördüğünü belirtti.

Donaldson şirketi, dünya çapında 140 lokasyonda 10.000 çalışan istihdam eden, borsaya kayıtlı bir ABD şirketidir. Söz konusu firma Haan şehrinde 90’ı üretimde olmak üzere toplam 230 çalışanı istihdam etmekte.