Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Grevenbroich: Nosor Baladna şirketi genişliyor

©Rhein-Kreis Neuss

©Rhein-Kreis Neuss

Kapellen tesisinde başarılı geçen üç yılın ardından, Suriyeli gıda perakendecisi şirket şimdi de e-ticaret işine girdi.

Suriye'den kaçtıktan sonra Abdulrazak Kattan, Kuzey Ren-Vestfalya'nın Grevenbroich şehrinde altı çalışanıyla birlikte kendi şirketini faaliyete geçirdi. Bugün “Nosor Baladna” şirketi, Arap gıda maddelerinin en büyük üretici ve perakendecilerinden biri ve ürün yelpazesi 32'den fazla ülkeye teslim edilen 200'den fazla çeşidi içeriyor. Sabit perakendeciliğin yanı sıra daha fazla müşteriye ulaşmak için söz konusu şirket artık e-ticaret faaliyetlerine de başladı.

Grevenbroich şehrinde Kapellen semtindeki Avrupa Merkezi’nin hemen yanında, ürünlerin gönderi için paketlendiği bir fullfilment hizmet merkezi bulunuyor. Bu gelişmeyi memnuniyetle karşılayan Rhein-Kreis Neuss Kaymakamı Hans-Jürgen Petrauschke şunları dile getirdi: “Avrupa'nın ortasında bulunuyoruz ve bu nedenle e-ticaret için cazip bir konuma sahibiz. Buradan Neuss gibi önemli limanlara, Düsseldorf Havaalanı veya diğer satış pazarlarına mesafeler oldukça kısa.”

Söz konusu şirkete göre başarılarının sırrı, sadece e-ticaret gıda perakendeciliğine olan güçlü talepten değil, mevcut gıda maddeleri trendlerinden de kaynaklanıyor: Şirket ürünlerinin yüzde 70'i vegan nitelikte ve bu nedenle belirli hedef grupların taleplerini tam olarak karşılamakta.