Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

GLS, Almanya'daki en büyük ikinci kargo merkezini açtı

©GLS

Essen şehrindeki söz konusu yeni kargo merkezi, günde 75.000 adete kadar gönderiyi işlerken bunu bir sürdürülebilirlik konsepti içinde gerçekleştiriyor.

GLS Batı Bölge Müdürü Gero Liebig konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Elektrik, su ve hava için gittikçe daha kapalı olan kaynak döngülerinin yaratılmasıyla, şu ana kadarki çevresel çözümlerimizin çok daha ötesine geçen sürdürülebilir bir lojistik lokasyonun işletilmesinde üç yenilikçi kilometre taşı elde ettik.” Essen şehrindeki yeni lokasyon, yılda 160 gün kendi kendine yeterli çalışmayı mümkün kılan bir fotovoltaik ve pil depolama sistemine sahip. Gelecek yılın sonuna kadar GLS şirketi, ayrıca emisyonsuz teslimatlar için 20 adet elektrikli araç kullanmayı amaçlıyor.

Hessen eyaletindeki Neuenstein’da bulunan GLS genel merkezinden sonra, söz konusu yeni lojistik merkezi Almanya'daki en büyük ikinci lokasyon. Stratejik olarak uygun bir konuma sahip olan Essen şehrindeki aktarma noktasının, özellikle Almanya ve Benelüks ülkeleri arasında bir Avrupa merkezi olarak işlev görmesi amaçlanıyor. Ayrıca şirkete göre, söz konusu yeni lokasyon Ruhr bölgesindeki kapasite artırımında önemli bir kilometre taşı. Söz konusu lojistik merkezi şimdiden günde 75.000 adet gönderiyi işleyebiliyor ve ikinci genişleme aşamasında sayının 200.000 adede çıkarılması hedefleniyor.

GLS şirketi, Essen şehrindeki yeni lojistik merkezinin inşasına yaklaşık 15 milyon Avro yatırım yaptı. Başlangıç safhasında 250 ila 300 kişiye kadar yeni istihdam yaratılacak.