Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

GetFaster firması Düsseldorf’ta faaliyete geçti

©GetFaster

Rus Startup şirketi özellikle gıda maddelerinin çok kısa süreli teslimatı konusunda çalışıyor.

Gıda maddelerini kapıya kadar rahat bir şekilde teslim ettirmek – bu durum artık Almanya'da da, özellikle pandemi zamanlarında normal hale geldi. Çevrimiçi süpermarket pazarı sert bir rekabet içinde ve en önemlisi de korona krizi nedeniyle ciroları artıyor. Rusya merkezli GetFaster şirketi de, 2020 yılının sonunda Kuzey Ren-Vestfalya'da on dakikaya kadar kısa sürelerde gıda maddeleri teslimatlarına başladı. Alman pazarına giriş ve Düsseldorf'a yerleşme sürecinde GetFaster şirketinin kurucuları NRW.Global Business tarafından desteklendi. Söz konusu Startup şirketi, kısa bir süre önce birçok uluslararası girişim sermayesi yatırım fonunundan 1,2 milyon Avro destek aldı.

Lojistik söz konusu olduğunda GetFaster şirketi, gıda maddeleri dağıtımlarının gerçekleştirildiği mikro fulfillment merkezlerine güveniyor. Söz konusu şirketin ürün gamında şu anda 1.500'den fazla farklı ürün olmakla birlikte, önümüzdeki aylarda 2.500 farklı ürünü daha tüketicilere sunması öngörülüyor. GetFaster şirketi, Düsseldorf lokasyonuna ilaveten yakın gelecekte dört adet mikro fulfillment merkezi açmayı amaçlıyor. Ruhr Metropolü’nde sipariş ve teslimat hizmetleri Mart ayı ortasında Essen şehrinde açılan yeni bir şube ile genişletildi. 

Söz konusu Startup şirketi, aralarında Türkiye, Rusya, İngiltere ve ABD’nin de bulunduğu birçok ülkede iş modeliyle hâlihazırda başarılı bir konumda.