Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

GARBE şirketi Burscheid’a yerleşiyor

©GARBE Industrial Real Estate

Hamburg merkezli lojistik ve kurumsal gayrimenkul uzmanı şirket, Kuzey Ren-Vestfalya'da yeni büyük bir projeyi uygulamaya koyuyor.

GARBE Endüstriyel Emlak Genel Müdürü Jan Dietrich Hempel konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Leverkusen büyükşehir bölgesindeki yer sıkıntısı yüksek talep yaratıyor.” Söz konusu Hamburglu emlak şirketi, Leverkusen'in doğusundaki bir sanayi bölgesinde 22.600 m2 büyüklüğünde yeni bir bina geliştiriyor.

Söz konusu binanın büyük bir kısmı şimdiden Heidenheim merkezli bir ambalaj üreticisi olan Edelmann Grubu’na kiralanmış durumda. GARBE şirketinde İş Geliştirme Başkanı Adrian Zellner konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Üretimin yanı sıra, söz konusu alan, 2021 yılının 4’üncü çeyreğinden itibaren başka bir kiracının kullanımına hazır olacak şekilde yaklaşık 8.500 m2’lik uzun vadeli bakış açısına sahip bir depo alanı ile genişletilecek.” Buna göre yatırım tutarı 27 milyon Avro’yu bulan söz konusu üretim ve ticari gayrimenkulün Aralık ayı gibi tamamlanması öngörülüyor.

Leverkusen yakınlarındaki Burscheid şehrinde bulunan bu yeni proje, GARBE şirketinin şu anda hizmet verdiği yaklaşık 164 gayrimenkul projesinden biri. Şirket, talep gören işlek ve endüstriyel lokasyonlarda ticari gayrimenkuller geliştiriyor, satın alıyor, kiraya veriyor, yönetiyor ve finanse ediyor.