Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Fransız kateter üreticisi Aachen şehrindeki mevcut tesisini genişletiyor

©Vygon

©Vygon

Dünyanın dört bir yanındaki hastaneler Vygon şirketinden gelen kateterleri kullanıyor. Almanya şubesinin 1968 yılında kurulmasının ardından, şirket Aachen şehrinde sürekli büyüyerek dünya çapında benzersiz bir Know-how sahibi oldu. Örneğin, özellikle yeni doğan ve prematüre bebekler için üretilen küçük kateterler de buna dahildir.

Vygon şirketi şu anda Aachen'de hâlihazırda yılda bir milyon kateter üretimi ile tüm Almanya’nın bu alandaki cirosunun yüzde 25’ini tek başına elde ediyor. Üretimi arttırmak ve süreçleri daha da verimli hale getirmek için, Prager Ring caddesindeki tesisin büyütülmesi öngörülüyor. Vygon Genel Müdürü Raymund Heiliger konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Yakın gelecekte üretimi aynı kat içerisinde halledeceğiz. Yani bu, malzemenin artık asansörler vasıtasıyla zahmetli bir şekilde yukarı ve aşağı taşınmak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor.” Söz konusu şirket, Aachen’da yeni bir üretim binası inşaatına yaklaşık altı milyon Avro yatırım yapıyor. Bununla ilgili olarak Heiliger şu sözlerin altını çiziyor: “Konum olarak Aachen’deki merkezimize ne kadar inandığımızın açık bir göstergesi.”

Yeni tesisin mevcut şirket binasına bitişik olması ve yaklaşık 3.000 metrekare yeni kapasite sunması öngörülüyor. İnşaat bu sene yazın başladı ve 2020 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor. Hedef, Aachen'deki üretimi yıllık iki milyon katetere kadar çıkarmak. Genişleme kapsamında 50 kişilik yeni istihdam yaratılması da öngörülüyor.