Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Fransalı firmadan diyabet inovasyonu

©Diabeloop

©Diabeloop

Kuzey Ren-Vestfalya'da iştirakini kuran Fransız menşeli Diabeloop şirketi Almanya lansmanı için hazırlık yapıyor.

Diyabet hastalarını günlük yaşamda rahatlatmak - birçok defa ödüllendirilmiş Fransız Diabeloop şirketi bu misyonun peşinden gidiyor. Söz konusu şirket, Tip 1 diyabet tedavisini otomatikleştiren ve kişiselleştiren, kendi kendine öğrenme kabiliyetine sahip bir algoritma geliştirdi.

Söz konusu sağlık hizmetleri uzmanı, Diabeloop GmbH şirketi ile şimdi Almanya pazarında da start alıyor ve Siegen şehrinde ilk Almanya şubesini açıyor. Diabeloop şirketi, bu ülkede söz konusu inovasyon çalışmasının önünü açmak için sağlık sigortası şirketleriyle temas halinde ve Dr. Christian Krey’in yönetimi altında Almanya ekibini kuruyor.

Ayrıca, çalışmaların uygulanmasına eşlik etmesi için diyabet uzmanları ve psikologlardan oluşan bir danışma kurulunun oluşturulması öngörülüyor. Dr. Christian Krey konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Almanya çapında tanınmış uzmanlarla yakın temas halindeyiz ve yeni açılan Almanya şubesindeki çalışmalarımızın, oluşturmakta olduğumuz Danışma Kurulumuzun değerli deneyimlerinden ve uzmanlığından yararlanmasından memnuniyet duyuyoruz.”