Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Firestone Building Products şirketi Aachen bölgesinde üretim tesisi inşa ediyor

Çatı yalıtımı sistemleri üreten ABD’li şirket, Heinsberg-Dremmen Sanayi Bölgesi’nde Avrupa’daki kendine ait ilk yalıtım malzemesi fabrikasını kuruyor.

2018 yılının ortalarından itibaren Firestone, 30.000 metrekarelik bir alan üzerinde, ağırlıklı olarak ticari ve endüstriyel çatılar için yalıtım malzemeleri üretecek. Bu yeni tesisinden hareketle şirket, Avrupa yapı malzemeleri pazarında daha iyi bir konuma gelmek istiyor.

Firestone yeni üretim fabrikası için, Avrupa çapında uygun bir lokasyon arıyordu. Heinsberg yöresi özellikle Hollanda otobanına olan dolaysız bağlantısıyla ve nitelikli işgücü piyasasıyla göz doldurdu. Belediye Başkanı Wolfgang Dieder konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Heinsberg açısından bu müthiş bir gelişme olup, aynı zamanda yatırım ve ticaret merkezi olarak cazip olduğumuzun da bir nevi tasdikidir” dedi. Bu yeni yatırım sayesinde bölgede 100’den fazla kişi için yeni endüstriyel istihdam alanı ortaya çıkacak.

Firestone Building Products şirketi, lastik ve elastomer teknolojileri esaslı, çığır açan ürünler üretiyor. Şirket, aslında Japon Bridgestone Grubu’na mensup olan ABD’li Firestone şirketinin bir iştiraki ve hâlihazırda ABD’de yedi adet yalıtım malzemeleri fabrikasına sahip.