Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

FIEGE firması "çoklu kullanıcı merkezi" inşa ediyor

©Fiege

©Fiege

Söz konusu lojistik uzmanı şirket, Kuzey Ren-Vestfalya’nın Zülpich şehrinde 250 kişilik istihdam kapasiteli yeni bir dağıtım merkezi planlıyor.

Yeni FIEGE lokasyonunun 54.000 metrekarelik bir lojistik alan sunması öngörülüyor: Söz konusu şirket, “çoklu kullanıcı merkezi” olarak adlandırılan merkezden Avrupa çapında hastanelere ve yetkili bayilere çeşitli üreticilerin sağlık ürünlerini tedarik etmeyi amaçlıyor. A1 ve A61 otoyollarına yakın elverişli ulaşım konumu ile Kuzey Ren-Vestfalya'nın Zülpich şehrindeki arazi, bunun için en iyi koşulları sunuyor.

FIEGE şirketi söz konusu yeni bina projesine 50 milyon Avro yatırım yapıyor ve binanın 2021 yazında bitirilmesi öngörülüyor. Grubun gayrimenkul bölümü genel müdürü Jan Fiege konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “İnşaat bir yıldan kısa bir sürede tamamlanmış olacak ve böylelikle Zülpich merkezimiz, büyüyen sağlık hizmetleri faaliyet alanımız için yeni ve önemli bir şube olacak.”

Greven şehrindeki genel merkezinin yanı sıra FIEGE Grubu, 14 ülkede 150 lokasyona ve 3,3 milyon metrekarenin üzerinde depolama ve lojistik alanına sahip.