Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

EXPO REAL fuarında Mönchengladbach şehri, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nde Yılın Lojistik Merkezi olarak ödüllendirildi

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de Münih şehrindeki EXPO REAL ticari gayrimenkuller fuarına katılarak, bölgenin tanıtımını müşterek bir stant ile gerçekleştirdi. Fuar esnasında Kuzey Ren-Vestfalya Lojistik Kümelenmesi (LogistikCluster NRW) ve NRW.INVEST tarafından Mönchengladbach şehri yılın en iyi lojistik merkezi seçildi.

Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Christoph Dammermann söz konusu ödülü Mönchengladbach Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Dr. Ulrich Schückhaus’a verirken şu sözlerin altını çizdi: “Olağanüstü angajmanı sayesinde Mönchengladbach şehri, bir lojistik merkez olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin pozitif imajına olumlu katkıda bulundu. Bilhassa bu coğrafyadaki siyaset ve endüstri çevrelerinin faydalı işbirliğinin, başarılı yeni yatırımların hayata geçirilmesinde önemli etkileri oldu.”

Adayların değerlendirilmesi esnasında bu sene genel sektörel istatistiklerin yanı sıra, lojistik alanında yaşanan kalifiye personel eksikliğiyle mücadeleye yönelik en iyi konseptler de dikkate alındı. Mönchengladbach şehri, bu alanda gösterdiği gayretler bakımından en istikrarlı konsepte sahip olması dolayısıyla jüriyi etkilemeyi başardı. NRW.INVEST Genel Müdürü Petra Wassner konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mönchengladbach şehri kendisini son yıllarda sürekli ve çok başarılı bir şekilde bir lojistik merkezi olarak tanıttı ve pazarladı. Zalando, Primark, Vanderlande, DHL ve birçok başka şirketin bölgeye yerleşmesi bunun ispatı. Bu bağlamda her kesimden karar vericiler ciddi bir iş birliği yaparak sektördeki personel ihtiyacının yatırımcıları tatmin edecek şekilde karşılanabilmesi için büyük bir gayret gösterdiler.”

EXPO REAL fuarında NRW.INVEST; partnerleri olan NRW.URBAN, NRW.BANK, Kuzey Ren-Vestfalya İnşaat ve Gayrimenkul İşletmesi (Bau- und Liegenschaftsbetrieb NRW), Renanya Vestfalya Konut ve Gayrimenkul Ekonomisi Birliği (VdW Rheinland Westfalen) ve Kuzey Ren-Vestfalya Mimarlar Odası ile birlikte, eyaletteki kent ve mahalle gelişimine, gayrimenkul ekonomisine ve mimariye ilişkin model projeler sergiledi.