Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Eternit şirketi Neubeckum'a 50 milyon Avro yatırım yapıyor

Belçikalı Etex Group'un bir iştiraki olan fiber çimento üreticisi Eternit, Neubeckum lokasyonunda büyük ebatlı cephe levhaları için yeni bir üretim tesisi inşa ediyor. Şirket bunun için yaklaşık 50 milyon Avro’luk yatırım yapıyor.

Aynı zamanda bu yeni tesisin 45 kişilik yeni istihdam yaratacağı söyleniyor. Söz konusu üretim merkezinin tamamlanması 2020’nin başı için öngörülüyor.

Eternit fabrika müdürü Frank Reintjes konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu yeni tesisin Beckum’daki mevcut lokasyonumuzda inşa edilmesinden özellikle memnunuz. Bizim için bu tesis sadece ilave bir imalat hattından daha fazlası, esasen bağımsız bir üretim”. Söz konusu üretim tesisinin inşasıyla şirketin, geleceğe doğru büyük bir adım attığı ve büyüme potansiyelini ele aldığı belirtiliyor.

Beckum Belediye Başkanı Karl-Uwe Strothmann da bu yatırımı bölgeye duyulan uzun vadeli güvenin açık bir sinyali olarak görüyor. Hâlihazırda Eternit firması Beckum’da 420 kişiyi istihdam etmekte. Yeni tesiste, daha önce sadece Belçika’daki Kapelle-op-den-Bos'da bulunan Etex fabrikasında üretilebilen zırhlandırılmış Equitone cephe levhaları üretilecek. Bu tür cephe levhaları, diğerlerinin yanı sıra, ahşap ve alüminyumdan taşıyıcı alt yapılara monte edilebiliyor ve böylece yekpare olarak bina giydirme dış cephe ve çatı kaplamalarına olanak sağlıyor.