Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

En büyük Alman soğuk hava deposu Herne şehrinde inşa ediliyor

Nordfrost firması, yeni bir soğuk hava lojistik merkezine yaklaşık 110 milyon Avro yatırım yapıyor. Böylelikle şirket ülke çapında bu alandaki en büyük ve en verimli lokasyonu oluşturuyor.

Nordfrost, soğuk zincir lojistiğinde Alman pazar lideri konumunda. Şirket şimdi Herne’de modern bir soğuk hava lojistik merkezi inşa ediyor. Kasım 2019’a kadar hızlıca bu merkezin işletmeye alınması ve performans bakımından en verimli lokasyon haline getirilmesi planlanıyor. Bu yeni lojistik merkezi ile birlikte şirket halihazırda yedi şube ile temsil edildiği Ruhr bölgesindeki faaliyetlerini artırmış olacak.

Herne'de 34.000 metrekare büyüklükte ve 90.000 derin dondurulmuş ürün paletinin yerleştirilebileceği bir depolama alanı inşa edilmekte. Nordfrost böylece burada 200 kişilik ilave istihdam da yaratmış olacak. Uzun vadede taze gıda lojistiğine de girmek isteyen Nordfrost, bu amaçla mevcut kapasitesinin bir kısmını da taze gıda deposuna dönüştürecek. Şirket 2020’ye kadar yeni binalar, mevcut tesislerin genişletilmesi ve ilave satın almalar yoluyla Almanya’daki depolama kapasitesini bir milyon paletlik seviyeye yükseltmeyi amaçlıyor.