Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

E-Ticaret şirketi Galaxus, Almanya’daki ilk lojistik merkezini Krefeld’de açıyor

E-ticaret şirketi Galaxus Deutschland, ilk lojistik merkezini Krefeld’de açtı. 5.500 metrekarelik bir yerleşim alanı üzerine kurulu olan tesiste 20.000’den fazla farklı ürün depolanıp, buradan teslimatları yapılacak.

Şirket, yeni lokasyonu sayesinde Almanya’daki müşterileriyle yılda 100 milyon Avro’luk bir ciroya ulaşmayı amaçlıyor. Galaxus Deutschland Genel Müdürü Frank Hasselmann konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Online mağazamız için en mükemmel depolama merkezini Krefeld'de bulduk. Buradan, sipariş edilen ürünleri 24 saat içinde güvenilir bir şekilde müşterilerimizin evlerine teslim edebiliyoruz. Sanayi bölgesinin Avrupa otoyolu ağına doğrudan bağlantısı, mal transferinin sorunsuz gerçekleşmesi için ideal koşulları sağlıyor. Buna ilaveten bölge, gerektiği takdirde lojistik merkezin genişletilmesi için yeterli araziye de sahip. Şimdiden ofisler ve çalışma odaları için ilave bir 500 metrekare alan hizmete hazır durumda.”

Galaxus Deutschland, İsviçre’nin Zürih merkezli en büyük online perakende şirketi olan Digitec Galaxus AG'nin bir iştiraki. Krefeld'den şimdilik bilişim, elektronik ve telekomünikasyon ürünlerinin teslimi yapılacak. İlerleyen süreçte bunları ev, moda veya oyuncak gibi diğer ürün kategorilerinin takip etmesi bekleniyor. Almanya pazarına giriş başarılı olursa, Galaxus diğer ülkelerde de lojistik merkezleri kurmayı hedefliyor.