Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Duisport koronavirüse karşı görev başında

duisport/Duisburger Hafen AG

©duisport/Duisburger Hafen AG

Çinli paydaşlarla birlikte koruyucu giysi ithalatını mümkün kılan Duisburg limanı işletmecisi Duisport ayrıca 50.000 Avro değerinde tıbbi ürün bağışlıyor.

Duisport Yönetim Kurulu Başkanı Erich Staake konuya ilişkin olarak şunu dile getirdi: “Mevcut bilgi birikimimizle Kuzey Ren-Vestfalya’da yerleşik kuruluşlardaki insanlara hızlı ve bürokratik olmayan bir şekilde yardım edilmesine katkıda bulunmak istiyoruz.” Duisburg limanı şu sıralar Çinli paydaşlarıyla birlikte, acil ihtiyaç duyulan koruyucu kıyafetleri Asya'dan Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’ne nakletmek için tüm gücüyle elinden geleni yapıyor. Hava kargosundan meslektaşlar ile iş birliğinin yanı sıra demiryolu nakliyesinin de incelenmesi öngörülüyor. Bunun da esas sebebi Duisburg limanının, yeni İpek Yolu üzerinden Çin'e doğrudan bir demiryolu bağlantısının bulunması.

Duisport ekibinin desteğiyle, Kuzey Ren-Vestfalya’daki hastanelere ve sosyal kuruluşlara hâlihazırda yaklaşık bir milyon Avro değerinde tıbbi ürün teslim edilebildi – belirleyici bir yardım önlemi, çünkü en basitinden, birçok teslimat şu sıralar esas varış noktasına ulaşmada sıkıntı yaşıyor. Duisburg limanı, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle bunu önlemeye çalışıyor. Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomi, İnovasyon, Dijitalleşme ve Enerji Bakanı Prof. Dr. Andreas Pinkwart teşekkür ederek konuya ilişkin şunu dile getirdi: “Duisport ekibi, acilen ihtiyaç duyulan malzemeleri Kuzey Ren-Vestfalya'ya mümkün olan en kısa sürede getirmesinde eyalet hükümetini desteklemek için mükemmel lojistik ağını devreye soktu.”

Bunun haricinde, duisport grubu bölgedeki tıbbi kuruluşlara 50.000 Avro değerinde koruyucu giysi bağışlıyor. Söz konusu ürünlerin bir kısmı hâlihazırda Duisburg Fahrn semtindeki “Evangelische Klinikum Niederrhein” hastanesine teslim edildi.