Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Dortmund, Avrupa'nın "Pokémon Go" başkenti olacak

Dortmund, bu yaz ikinci kez Avrupa’nın her yerinden "Pokémon" hayranlarını Kuzey Ren-Vestfalya’ya çekecek. Zira 4‒7 Temmuz tarihleri arasında Westfalenpark'ta, Avrupalı bir metropolde türünün ilk örneği olan "Pokémon Go Fest" düzenlenecek. Bu etkinlikte binlerce insan birlikte popüler akıllı telefon oyunu "Pokémon Go" oynamak için buluşuyor. Oyun geliştirici Niantic ile birlikte düzenlenecek söz konusu etkinliğin yine büyük bir kitlesel festivale dönüşmesi bekleniyor. Geçen yaz benzer "Pokémon Go Safari Zone" için çağrı yapıldığında, dünyanın her yerinden 170.000'den fazla oyuncu bu etkinliğe iştirak etmişti.

Bu kez yerel yönetim daha da büyük bir kalabalığı hesaba katarak, Westfalenpark ve çevresindeki ağ bağlantı kapasitesini arttırıp bu bölgeye geçici baz istasyonları yerleştiriyor.

Önemli: Bu etkinliğe katılmak isteyenlerin, kişiye özel bilet satın almak için doğrudan “Pokémon Go” mobil uygulamasına kayıt olmaları gerekmektedir. Saat 10.00-18.00 arası biletler 25 Euro,  08.00’den itibaren geçerli biletler 35 Euro olup sınırlı sayıdadır. Bu nedenle bir oyuncu bir gün için yalnızca bir bilet alabilir. Bununla birlikte, "Pokémon Go Fest" sırasında, kart alamayan ve burada olamayan oyuncular da ortak bir hedefe ulaşmak için özel görevlere katılabilirler: Dünyadaki tüm oyuncular için oyun içi ödülleri etkinleştirebilirler.