Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Coolblue firması Almanya’ya NRW üzerinden açılıyor

©Coolblue

©Coolblue

Hollanda merkezli online elektronik perakendecisi şirket, hizmet altyapısını Niederrhein bölgesinde inşa ediyor.

Bisikletli kuryeleri de kapsayan kendi dağıtım ağı, müşteri ve kurulum servisleri ile fiziki satış mağazaları: Coolblue şirketi, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Almanya lansmanına kapsamlı bir altyapının geliştirilmesi ile başladı. Hollanda’da en yüksek ciro yapan online perakendeciler arasında yer alan söz konusu elektronik uzmanı şirket, aralarında çamaşır makineleri, soğutucular ve kurutucular bulunan “beyaz eşya” ürün portföyü ile Niederrhein bölgesinde start aldı.

Coolblue firması müşterilerine siparişten bir gün sonrasına hızlı teslimat vaat ediyor. Bu kapsamda çevre dostu bisikletli kuryeler de kullanılıyor. Coolblue şirketinin kurucusu ve CEO’su Pieter Zwart konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Düsseldorf’ta nispeten küçük siparişleri yakında kendi bisiklet kurye servisimiz -CoolblueRadelt- ile teslim edeceğiz. Ayrıca Düsseldorf'ta kendi Coolblue mağazamızı açmak istiyoruz. Bu sayede, müşterilerimizi mutlu edebilmek için her şeyi sunmak istiyoruz”. Müşteri memnuniyetine bilhassa ehemmiyet veren söz konusu online elektronik perakende şirketi, eski cihazların toplanıp imha edilmesinden beyaz eşya için esnek teslimat tarihlerinin seçimine kadar geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet sunuyor.

Coolblue öncelikle Düsseldorf, Duisburg, Essen, Oberhausen, Mühlheim, Wuppertal, Remscheid, Solingen şehirleri ile Kleve, Wesel, Mettmann ve Viersen ilçelerinde hizmet vermeye başladı.