Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Çinli tesis üreticisi, Avrupa merkezini Düsseldorf kentinde hizmete alıyor

ShaanGu Europa Forschung und Entwicklung GmbH (ShaanGu Avrupa Araştırma ve Geliştirme Ltd. Şti.), Almanya’da yeni bir araştırma tesisi açıyor. Amaç, yenilenebilir enerjiler konusundaki uluslararası üretimi desteklemek.

Düsseldorf kentindeki yeni merkezde, şimdilik 15 kişi istihdam ediliyor. Bunlar, merkezi olmayan enerji teknolojilerinin araştırılması ve hayata geçirilmesi konularında çalışıyor.

Açılış töreninde Genel Müdür Guodong Jiang tarafından bildirildiği üzere şirket, yeni kurulan tesisiyle, ShaanGu Grubu’nun dünya çapındaki yan kuruluşlarına gelecekte teknolojik destekler sunmak ve kaynaklarını işbirliği için bir araya getirmek istiyor. Jiang ayrıca şu sözlerle Kuzey Ren-Vestfalya’daki mükemmel yatırım altyapısının da altını çizdi: “Lokasyon olarak Düsseldorf’ta karar kıldık, zira eyalet başkenti Almanya’daki en önemli endüstri coğrafyasının kalbinde bulunuyor. Yüksek bir iktisadi güçle, çok yönlü araştırma enstitüleri ve üniversitelerle göz dolduruyor.”

ShaanGu Avrupa Araştırma ve Geliştirme Ltd. Şti., Shaanxi ilinde yer alan ve borsaya kayıtlı ShaanGu holdinginin bir iştirakidir. Çinli şirket kimya endüstrisi, petrol, enerji kazanımı ve inşaat endüstrisi sektörlerine yönelik turbo makineler konusunda, sistematik çözümler ve hizmetler sunuyor.