Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Çinli makine imalatçısı şirket NRW’de genişleme sürecinde

©Yizumi

©Yizumi

Yizumi Germany firması, Aachen şehri yakınlarındaki Alsdorf sanayi bölgesinde yeni tesisine yerleşiyor.

Yizumi, 2017 yılında Almanya yatırımlarına RWTH Aachen Teknik Üniversitesi AR-GE merkezindeki küçük bir ofisle başlamıştı. Söz konusu Çinli şirket şimdi Aachen şehri yakınlarındaki Alsdorf sanayi bölgesine taşınıyor. Söz konusu yeni tesiste bir ofisin yanı sıra bir teknik merkez, bir showroom ve bir montaj alanı bulunuyor.

Guangdong Yizumi Precision Machinery, kısaca Yizumi, enjeksiyon kalıplama makineleri, basınçlı döküm makineleri, kauçuk enjeksiyon kalıplama makineleri ile thixomolding makineleri üretmektedir ve yüksek basınçlı birincil kalıplamanın tüm alanlarını kapsayan dünya çapındaki tek makine üreticisidir. Söz konusu şirket 2019 yılı sonunda, satış ve servisi devralan ikinci Alman iştiraki Yizumi Precision Machinery Germany GmbH şirketini de kurmuştu.

Genişlemenin nedeni aynı zamanda Yizumi şirketindeki ciro gelişimi: Almanya pazarında şirket, ilk yılda yaklaşık bir milyon Avro’luk bir ciro kaydetti, geçen sene ciro 3,5 milyon avroya yükseldi. 2020 yılı için – korona pandemisine rağmen – 10 milyon Avro ciro bekleniyor.