Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Çelik borular konusunda dünya pazarı lideri olan Vallourec, Kuzey Ren-Vestfalya’daki bir StartUp şirketiyle işbirliği yapıyor

Çelik piyasasına yönelik olarak Düsseldorf merkezli olarak kurulmuş bulunan yenilikçi online pazar yeri Mapudo, Fransa kökenli büyük holdingle işbirliği yapıyor. Amaç, döner aksam borularına yönelik çevrimiçi ticareti birlikte daha da geliştirmek olarak gösteriliyor.

Müşteriler bundan böyle Mapudo’nun çevrimiçi platformundan yararlanıp; makine imalatı alanında döner aksamların üretilmesi konusunda, Vallourec şirketinin özel bir ürün serisini temin edebilecekler. Söz konusu StartUp bu bağlamda, tam otomatik bir satış sürecini hizmete sunacak. Böylece daha küçük tutarlı veya küçük hacimli siparişler de hesaplı fiyatlarla işleme konulabilecek. Satıcılarla müşteriler bu şekilde, birbirlerini daha hızlı, hesaplı ve etkili bir şekilde bulabiliyorlar.

Düsseldorf merkezli Mapudo açısından Vallourec ile imzalanan işbirliği anlaşması, yeni bir dönüm noktası teşkil ediyor. Konu hakkında konuşan Mapudo Genel Müdürü Sebastian Grethe şunları söylüyor: “Bu işbirliği sayesinde, örneğin torna işletmelerine birlikte hitap edebilecek ve ilgili çevrimiçi çözümlerimizi hedefe yönelik olarak, somut müşteri gereksinimlerine göre biçimlendirebileceğiz.” Söz konusu iş ortaklığını her iki taraf da kazanç olarak değerlendiriyor: Mapudo, çelik boru imalatçısının sektörel bilgisinden istifade ederken Vallourec ise bu StartUp’ın hızından yararlanmış oluyor. Tam da bu noktaya dikkat çeken Vallourec-Düsseldorf online satış müdürü Christian Busch şöyle konuştu: “Döner aksam borularımızın satışı için yenilikçi çözümler aradık. Zira yerleşik çelik boru işkolu açısından, bu özel ürünlerin pek uygunluk sağlamadığı ortaya çıktı. Bu noktada Mapudo ile işbirliği ve bu StartUp’ın sunduğu yeni satış platformu tam zamanında karşımıza çıkmış oldu.”

Mapudo, Vallourec şirketinin işbirliği yaptığı ilk StartUp firması konumunda. Bu iki işletme arasındaki işbirliği, Düsseldorf Kalkınma Ajansı’nın mentörlük programı çerçevesinde oluşmuş olup, söz konusu programda Vallourec, Mapudo için mentör olarak görev almıştır.