Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Büyük ölçekli Çinli holding, Almanya merkezini Bad Honnef’te açıyor

Çinli teknoloji şirketi LFP Lightweight Technology, yeni inovasyon ofisinde ultra hafif otomobil parçalarının üretilmesine yönelik araştırmalar yapıyor.

Yarının elektrikli araçlarına yönelik hafif yapı çözümlerinin geliştirilmesi, Çinli şirketin faaliyet alanlarından birini oluşturuyor. Almanya’daki merkezinin açılışıyla birlikte şirket, kendisine bir hedef koymuş oluyor: Alman partnerlerle birlikte, taşıt üretimine yönelik yenilikçi çözümler üzerinde çalışmak.

Yeni şirket merkezinin açılış töreni için, Çin’den holdingin yöneticileri ile siyasetçiler teşrif ettiler. Almanya’dan ise, Kuzey Ren-Vestfalya Çevre Bakanı Johannes Remmel ile siyaset, ekonomi ve bilim dünyasından gelen diğer üst düzey temsilciler katıldılar. Remmel tarafından ifade edildiği üzere; bölgede gerçekleşen söz konusu yatırımla Bonn-Rhein-Sieg yöresi, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin güneyinde yeni bir ileri teknoloji coğrafyası haline gelme potansiyelini gösterdi. Çevre Bakanlığı Müsteşarı Horst Becker de, Kuzey Ren-Vestfalya açısından Çinli şirketin sahip olduğu önemin altını çizdi. Becker, yeni yatırım sayesinde, mobilitenin geleceğinin de bu bölgede şekillendirileceğini ifade etti. Bad Honnef Belediye Başkanı Otto Neuhoff ise “bu kadar heyecan verici ve gelecek açısından önemli bir alanda” uluslararası işbirliğin bir parçası oldukları için, memnuniyetlerini ifade etti.

Teknoloji alanında faaliyet gösteren şirket, en büyük Çinli otomotiv tedarikçisi Liaoyang FAW Plate’in bir iştirakidir. Gelecek yıllar için holding, Kuzey Ren-Vestfalya’da kapalı alanlı bir tesisin inşasını planlıyor. Burada malzemeler test edilecek ve prototip nitelikli aksamlar üretilecek.