Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Bosch’un bir iştiraki olan Escrypt firması yeni merkezini Bochum'da inşa ediyor

ESCRYPT GmbH, yeni Almanya merkezini Bochum-Laer'deki eski Opel fabrika arazisi üzerinde inşa ediyor. Söz konusu inşaatın 2022 yılının başlarında bitirilmesi bekleniyor.

2004 yılında Bochum Ruhr Üniversitesi tarafından kurulan Escrypt şirketi, 2012’den itibaren Bosch Şirketler Grubu’na aittir. Muazzam bir büyüme başarısıyla, şuan Bochum'daki 110 kişilik çalışan sayısı gelecek yıllarda üç katına çıkabilir. Escrypt Genel Müdürü Thomas Wollinger bu gelişmeyi şöyle açıklıyor: “Bilişim Teknolojisi Güvenliği & Siber Güvenlik sektörü ekstrem hızlı büyüyen bir pazar”.   

Escrypt, yeni genel merkezinin yapımı için ihtiyacı olandan çok daha büyük bir araziyi (yaklaşık 8.200 metrekare) satın aldı. Bu sayede, diğer Bosch Grubu firmalarına da burada yer olacağı gibi, şirketin büyümesi beklenildiği gibi devam ederse kendi genişleme yatırımları için de hazır alana sahip olunacak. Burada toplamda 2.000 kişilik istihdam için yeterli kapasite hazır olacak.

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti, eski Opel fabrika arazisinin satış işlemlerinde şimdiye kadar 60 milyon Avro'nun üzerinde finansman desteği sağladı. Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomi, İnovasyon, Dijitalleşme ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Christoph Dammermann yaptığı açıklamada şu sözlerin altını çizdi: “Bochum şehri, Escrypt’in buraya yerleşmesiyle birlikte siber güvenlik alanında Avrupa çapındaki profilini en üst düzeye çıkarabilir. Burada eski sanayiden yeniye sanayiye doğru bir dönüşüm açıkça görünür bir hale geliyor”.