Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Bir gizli şampiyon giderek büyüyor

HORIBA Europe firması, Leichlingen şehrindeki tesisini genişletmek için yaklaşık 5,5 milyon Euro yatırım yapıyor.

Söz konusu Japon ölçüm cihazları uzmanı şirket, dünya çapında sektörünün önde gelen tedarikçilerinden biri ve 28 yıldır Leichlingen'de temsil ediliyor: Şimdi HORIBA Europe şirketi, Kuzey Ren-Vestfalya'daki      mevcudiyetini genişletmek istiyor ve söz konusu tesisine yaklaşık 5,5 milyon Avro yatırım yapacak. Böylece üretim ve ofis alanının ikiye katlanması öngörülüyor.

HORIBA Europe İcra Kurulu Başkanı Hiroshi Nakamura konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Leichlingen'de proses mühendisliği için yeni teknolojiler ve ürünler geliştireceğiz. Buradaki genişleme yatırımı, daha fazla büyümemiz için bir kilometre taşıdır.” Kuzey Ren-Vestfalya Doğa, Çevre ve Tüketiciyi Koruma Dairesi'nin ortaklığında Leichlingen lokasyonunda Japon ekipmanı ile üretilen cihazlar, eyaletteki neredeyse tüm hava ölçüm istasyonlarında kullanılıyorlar.

HORIBA şirketi, otomotiv test endüstrisi, tıbbi teşhis, kalite kontrol ve laboratuvar analizi gibi alanlara yönelik test ve ölçüm sistemleri üretiyor. HORIBA Grubu, dünya çapında yaklaşık 7.100 kişiyi istihdam ediyor.