Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Bilişim teknolojileri firması Cognizant, Duisburg'da büyümek istiyor

Küresel bir şirket olan Cognizant için Ren ve Ruhr nehirleri kıyısındaki Duisburg şehri, genişleme planlarına uygun en ideal koşulları sunuyor.

Duisburg'da 2016 yılından beri iki ayrı yerde faaliyette olan Cognizant Technology Solutions şirketi bugüne dek yaklaşık 250 kişiyi istihdam etmekteydi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, IT hizmet sağlayıcısı şirket bu lokasyonlardaki çalışan sayısını 500 ile 800 civarına kadar yükseltmeyi arzuluyor. Cognizant, Amerika merkezli küresel bir şirket. 1994 yılında kurulan firma, birçok sektörün dijital dönüşümüyle ilgilenmekte. Toplamda yaklaşık 275.000 uzman, bu bağlamda müşterilerin iş süreçlerini - örneğin havayollarında, otomobil üreticilerinde veya film stüdyolarında - daha şeffaf, daha hızlı, daha verimli ve dolayısıyla öncekinden daha uygun hale getirmeye odaklanmaktadır. Bu süreçler örneğin web sitelerinin kullanım kolaylığı konusunu olduğu kadar, satış süreçlerinde kullanılan temel bir veri bankasının bakım hizmetlerini de kapsayabilmektedir.

Cognizant'ın iş prensibi, müşterilerinin yakınında yerleşik bulunmak ve yerel düşünme yapısını bilen çalışanlara sahip olmak. Firmanın Almanya Genel Müdürü Andreas Golze şu açıklamalarda bulunuyor: “Tüm büyük Kuzey Ren-Vestfalya kentlerinin bir saatte ulaşılabilir olmasından dolayı, Duisburg konum olarak çok uygun. Duisburg’da uzun vadeli olarak büyümeye devam etmek istiyoruz. Bu sebeple uluslararası, çeşitlendirilmiş ve renkli ekibimize katılacak uzmanlar arıyoruz. Duisburg ve Ruhr Bölgesinin, birbiri içinde erimiş pek çok kültürü barındırması bize uyuyor”. Bölgenin diğer bir artısı ise; etrafı çok sayıda üniversite, meslek yüksekokulu, araştırma kuruluşu ve startup’lar ile çevrili olan Duisburg kentinde bilişim teknolojileri, dijitalleşme ve mühendislik alanlarından çok sayıda yükse kalifiye iş gücünün bulunmasıdır.”

Cognizant’ın teknik bilgi ve tecrübesine, bölgenin önde gelen çelik tüccarlarının yanı sıra, saygın ilaç ve kimya holdingleri ile telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları da umut bağlamaktadır. Amazon, Google, Adobe ve Microsoft şirketin dünya çapındaki müşterileri arasında yer alır.