Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

ArcelorMittal mevcut Ruhrort tesisini güçlendiriyor

©ArcelorMittal

©ArcelorMittal

Lüksemburg menşeli çelik üreticisi hâlihazırdaki işletme altyapısını geliştiriyor ve en son teknolojiye sahip bir depo açıyor.

ArcelorMittal Duisburg şirketinin İcra Kurulu Başkanı Paul Tetteroo, Ruhrort konumunda yapılan değişiklikler hakkında şunları dile getirdi: “Ruhrort'taki depo ile artık değer zincirimizin tüm adımları, çubukların üretiminden yüksek kaliteli tel ürünlerimizin haddeleme ve bitirilmesinden sevkiyat öncesi depolamaya kadar, tek bir yerde bulunuyor.” Söz konusu çelik üreticisi, burada sadece yedi hafta içinde en son teknolojiye sahip bir depo inşa ettirdi. Şirket, geliştirilmiş altyapı sayesinde Ruhrort yerleşkesini geleceğe yönelik daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

12.500 metrekare büyüklüğündeki depo, sevkiyatından önce yeni binada geçici olarak depolanan yaklaşık 10.000 ton bobine -tel kangalına- yer sunuyor. Buna ilaveten bir sevkiyat ofisi yapıldı. ArcelorMittal şirketi söz konusu yeni binaya toplam 5,8 milyon Avro yatırım yaptı. Bu meyanda çelik kullanmak suretiyle, sürdürülebilirlik ve verimliliğe özellikle çok değer verildi. 800 tonluk %100 geri dönüştürülebilir malzeme kullanılırken, çelik ürünler grubun çeşitli tesislerinden geldi.