Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Amazon NRW’de genişleme sürecinde

©Amazon

©Amazon

Söz konusu online sipariş şirketi, işletme ağını Unna ve Bielefeld şehirlerinde bulunan iki yeni lojistik merkeziyle genişletiyor.

Bir e-ticaret devi büyüyor: Amazon firması Almanya’daki lojistik ve paket işleme merkezlerinden oluşan ağını ülke çapında genişletiyor ve bu meyanda bir yatırım ve ticaret merkezi olarak Kuzey Ren-Vestfalya’yı odak noktasına koyuyor. Unna ve Bielefeld şehirlerindeki yeni merkezlerle birlikte söz konusu şirketin mevcudiyeti iki şube daha artıyor.

Unna-Königsborn beldesindeki söz konusu yeni merkezin 60 kişilik istihdam yaratması ve Werne ve Dortmund gibi büyük lokasyonlar arasında bir dağıtım istasyonu işlevi görmesi öngörülüyor. Amazon bu suretle, daha şimdiden Avrupa'nın en önemli lojistik merkezlerinden biri olan Ren-Ruhr bölgesindeki satış ağını güçlendiriyor.

Bielefeld şehrindeki yeni bina da daha küçük boyutta: 5.000 metrekare üzerinde yaklaşık 70 kişilik istihdam yaratılması öngörülüyor. Söz konusu dağıtım merkezi, kısa süre önce inşa edilen DHL aktarma noktasının hemen yakınında Oldentrup semtinde inşa ediliyor. Daha küçük lokasyonlar ile Amazon, lojistik ağını daha da yakınlaştırıyor ve teslimat sürelerini kısaltıyor.