Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Amazon, Kuzey Ren-Vestfalya’da yeni lojistik merkezinin açılışını yapıyor

©Amazon

©Amazon

ABD’li şirket, bu yıl içerisindeKuzey Ren-Vestfalya'nın Oelde şehrinde bir aktarım merkezi açmayı ve burada 1.000 kişilik istihdam yaratmayı amaçlıyor.

NRW'de bir dev büyüyor: Amazon, Oelde şehrindeki yeni lojistik merkeziyle Almanya ağını genişletiyor. E-ticaret şirketi bu suretle artan müşteri talebini karşılamak, ürün yelpazesini genişletmek ve buna ilaveten küçük bağımsız satıcıları daha güçlü bir şekilde desteklemeyi amaçlıyor.

Oelde şehrindeki lojistik merkez Aurea bölgelerarası sanayi sitesinde inşa ediliyor. Rheda-Wiedenbrück Belediye Başkanı ve aynı zamanda sanayi sitesinin de Denetleme Kurulu Başkanı olan Theo Mettenborg gelişmeyi memnuniyetle karşılıyor: “Amazon şirketinin yeni yerleşimi, Oelde, Herzebrock-Clarholz ve Rheda-Wiedenbrück şehirlerinin müşterek sanayi sitesi olan Aurea için özel bir başarı öyküsüdür. Bu büyük şirketin bu mahalde bulunması bölgesel yatırım ve ticaret merkezini güçlendirir. Rheda-Wiedenbrück, ekonomi dünyasıyla iş ortaklığına dayanan bir iş birliğine her zaman açıktır.”  

Amazon, Horn-Bad Meinberg şehrindeki Lippe Endüstri Parkı’nda en az 1.100 çalışanı olan 200.000 metrekarelik bir lojistik merkezi daha kurmayı planlıyor.