Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Almanya'nın en modern soğuk hava deposu

©Nordfrost

©Nordfrost

Lider soğuk hava lojistik şirketi Nordfrost, Herne şehrinde bir depo açıyor ve bölge için uzun vadede 200 kişilik istihdam yaratıyor.

17 ay süren bir inşaat çalışmasının ardından şimdi A42 otoyolu yakınlarındaki Herne şehrinde Almanya'nın en modern soğuk hava deposu bulunuyor. Konvansiyonel ve otomatize birer bölümden oluşan depo, 70.000 adetlik palet koyma alanını kapsıyor. Soğuk zincir lojistikçisi Nordfrost, yeni lokasyonunu bundan böyle nakliye ağının merkezine yerleştirmek istiyor. Ürünlerin Herne şehrinden hareketle Kuzey Ren-Vestfalya'da dağıtılması ve ulusal ve uluslararası mal akışlarının da burada birleştirilmesi planlanıyor.

Tam otomatik yüksek raflı deposu ve buna bağlı otomatik sipariş işleme özelliği ile yeni Nordfrost deposu ülke çapında benzersiz. Bina eski bir maden ocağı sahasında inşa edildi. Herne Belediye Başkanı Dr. Frank Dudda memnuniyetini şöyle dile getirdi: “Bir zamanlar kömür çıkarılan yerde, tam da bu günlerde özellikle krizden etkilenmediği kanıtlanmış olan gıda sektöründen bir hizmet sağlayıcı şimdi buraya yerleşti. Bu, Herne şehrine 200 kişilik istihdam getiren ünlü Alman gıda lojistikçisi açısından uluslararası bir vitrin projesi.”

Herne şehrindeki yeni deponun yanı sıra Kuzey Ren-Vestfalya’da on iki lojistik noktasına daha sahip olan Nordfrost firması, soğuk zincir lojistiğinde Almanya’da pazar lideridir.