Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Almanya’daki ilk XIAOMI mağazası Düsseldorf’ta açıldı

©XIAOMI

©XIAOMI

Çinli teknoloji şirketi, Avrupa pazarını Kuzey Ren-Vestfalya üzerinden fethediyor.

Düsseldorf'un tarihi şehir merkezinde uzun kuyruklar: Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi firması, Almanya genelinde ilk mağazasını açtı ve bu suretle açılışta komşu ülkelerden bile ziyaretçi çekti. Söz konusu Çinli teknoloji şirketi çok kısa bir süreden beri Almanya pazarında faaliyet göstermekte. İlk “Mi-Store” ile söz konusu şirket şimdi genişleme planlarını kararlılıkla bir adım daha ileriye taşıdı.

Xiaomi Almanya Ülke Müdürü Alan Chen Li konuya ilişkin olarak şunları açıkladı: ”Sadece Almanya’da şu anda yaklaşık 120 ürün sunuyoruz ve daha niceleri bunu takip edecek. Bu perakende yapısı ve mevcut ürün sayısı, Almanya'daki herkes için en uygun fiyatlarla yenilikler sunma angajmanımızı ifade etmektedir.” Söz konusu şirket, akıllı telefonlar ve spor bileklikler haricinde robot süpürgeler, elektrikli diş fırçaları ve elektrikli scooterlar gibi çok sayıda başka akıllı ürün de sunuyor.

Xiaomi ile birlikte Düsseldorf’ta halihazırda Oppo, Huawei ve VIVO ile toplam dört Çinli akıllı telefon üreticisi temsil ediliyor. Söz konusu şirketler, dünya çapında en büyük pazar payına sahip altı cep telefonu üreticisi arasında yer alıyorlar. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yatırımcılar, satın alma gücü yüksek bir pazardan, dinamik bir bilgi ve iletişim teknolojisi sektöründen ve en önemli mobil telefon operatörleri ile bilişim ağı sağlayıcılarından yararlanıyorlar. Bilhassa yeni 5G mobil iletişim standardı muazzam satış fırsatları sunuyor.