Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Almanya lokasyon değerlendirme listesi: NRW’den 3 şehir ilk 10’da

©AdobeStock/Roland Abel

Alman ekonomi bilgi portalı “Die Deutsche Wirtschaft (DDW)”nin mevcut lokasyon değerlendirme listesinde Köln, Düsseldorf ve Essen şehirleri ön sıralarda yer alıyor.

Girişimciler ve şirketler özellikle hangi şehirlerde kendilerini rahat hissediyorlar? 2017 yılından beri yayınlanan Almanya lokasyon değerlendirme listesi bu soruyla ilgileniyor. İlk 10 içinde yer alan üç şehirle, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti mevcut değerlendirmede iyi bir sonuç elde etti: Söz konusu listede Düsseldorf 5. sırada alırken, onu 6. sırada Köln ve 8. sırada Essen şehirleri takip ediyor. Kuzey Ren-Vestfalya bu başarısını, listenin ilk 20 sıralamasında yer alan Bonn (14.), Wuppertal (16.), Dortmund (18.) ve Duisburg (19.) şehirleriyle pekiştirdi.

Söz konusu lokasyon değerlendirme listesi Alman ekonomi bilgi portalı “Die Deutsche Wirtschaft (DDW)” tarafından düzenleniyor ve yılda dört defa güncelleniyor. Hâlihazırdaki değerlendirme listesinde, Almanya’daki 3.572 farklı yer çeşitli kriterler temelinde değerlendirilmeye alındı. Bu meyanda örneğin, orta ölçekli şirketlerin, aile şirketlerinin veya dünya pazar liderlerinin nerede bulunabileceği sorusu söz konusu kriterlerden biriydi. Girişimciler, yöneticiler ve çalışanlardan da şehirlerini yedi lokasyon faktörünü göz önünde bulundurarak değerlendirmeleri istendi.