Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Akü uzmanı YUASA genişleme yatırımlarını Krefeld şehrinde yapıyor

Dünyanın önde gelen akü üreticilerinden Kyoto merkezli Japon GS Yuasa Corporation, Almanya’daki iştirakinin merkezini Krefeld şehrine taşımak için kolları sıvadı.

Küresel ölçekte faaliyet gösteren GS Yuasa Corporation şirketinin iştiraki GS Yuasa Battery Germany GmbH firmasının, 2019 yılının Nisan ayı ortalarında Krefeld'e taşınması bekleniyor. Şirket bunun için, halen geliştirilmekte olan yeni SEGRO Lojistik Merkezi Krefeld II bölgesinde yaklaşık 7.300 m2 büyüklüğünde bir lojistik alanı kiralamış durumda. Ayrıca bundan bağımsız olarak, burada hemen hemen 3.000 m2 büyüklüğünde kurgusal bir lojistik alan yaratılıyor.

Düsseldorf havalimanından ve fuar bölgesinden uzakta olmayan, otoyol yakınındaki bu uygun stratejik konum, 30’dan fazla çalışanıyla birlikte akü üreticisinin ticari faaliyetlerinde kilit bir nokta oluşturuyor. Söz konusu lokasyon, Hollanda, Belçika ve Ruhr Bölgesi arasında ideal ulaşım bağlantıları da sunuyor.

Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Andreas Pinkwart Ekim 2018’de Asya'ya yaptığı gezi kapsamında şirketin Kyoto’daki genel merkezini ve Ar-Ge bölümü showroomunu ziyaret etmişti.  NRW.INVEST Genel Müdürü Petra Wassner de yaptığı açıklamada "GS Yuasa firmasının bölgede yıllardır süregelen angajmanının bu şekilde geliştirilmesi, Kuzey Ren-Vestfalya açısından çok memnuniyetle karşıladığımız, lokasyona yönelik önemli bir bağlılık işareti" diye vurguladı.

Yuasa şirketi yaklaşık 60 yıl önce, Düsseldorf kent merkezinde açtığı bir ofis ile Almanya’ya giriş yaptı. Bundan kısa bir süre sonra, şirketin şubesi havaalanının yakınına taşındı. Krefeld'deki yeni ve daha büyük şirket merkezinde, satış, pazarlama ve lojistikte daha fazla büyümeyi sağlayabilmek için şimdiye kadar ayrı olan ofis ve depo alanları birleştirilecek.

GS Yuasa tarafından tüm dünyada üretilen aküler hem endüstriyel alanda hem de motosiklet ve otomotiv sektörlerinde kullanılmaktadır. 17 ülkede toplam 38 lokasyonda faaliyet gösteren GS Yuasa, yaklaşık 15.000 kişiye istihdam sağlamakta.