Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Akıllı alarm sistemleri uzmanı İsviçreli şirket NRW’de büyüyor

Söz konusu firma Verisure, Ratingen şehrinde dijital güvenlik sistemleri için bir dağıtım ve kontrol merkezi işletiyor.

İsviçreli Securitas Direct Verisure Grubu’nun bir iştiraki olan Verisure Deutschland GmbH, Ratingen'de, 2018 sonunda NRW.INVEST'in desteğiyle dijital güvenlik sistemleri için bir satış ve kontrol merkezi açtı. Verisure, hâlihazırda burada 70'ten fazla çalışan istihdam ediyor ve 2019’un sonuna kadar bu sayıyı 200’e çıkarmayı hedefliyor.

Şirketin buraya yerleşmesi, bir dijital merkez olarak Kuzey Ren-Vestfalya’nın konumunu güçlendirmekte. Konuya ilişkin olarak Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi ve Dijitalleşme Bakanı Profesör Dr. Andreas Pinkwart şunları dile getirdi: “Dijital dönüşüm sadece şirketler için yeni bakış açıları yaratmıyor, aynı zamanda akıllı bir toplum için büyük fırsatlar ve kolaylıklar sunuyor. Hedefimiz, her safhadaki dijitalleşme süreçlerini her zaman vatandaşların da hizmetine sunmak. Gündelik hayatımızı biraz daha güvenli ve kolay hale getiren esnek akıllı ev uygulamaları, şüphesiz bunun bir parçası”.

Verisure ürün ve hizmetleri, bireysel güvenlik raporlarının oluşturulmasından çeşitli alarm bileşenlerinin geliştirilmesine ve tesislerin izlenmesine kadar tüm katma değer zincirini kapsamakta. Şirket, daha fazla büyüme için Kuzey Ren-Vestfalya’da en uygun koşulları buluyor. NRW.INVEST Genel Müdürü Petra Wassner şu sözlerin altını çizdi: "Güçlü sanayisi ve gelişmiş bir hizmetler sektörü ile Kuzey Ren-Vestfalya, özellikle dijitalleşme alanında geniş bir pazar ve yeni gelişmelere yönelik sayısız iş birliği imkanı sunuyor”.

Securitas Direct Verisure Grubu 30 yıllık geçmişi olan ve dünya çapında 16.000'den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren bir şirkettir. Avrupa’nın tamamı ve Güney Amerika'da 15 acil durum ve hizmet genel idare merkezi ile aktif durumda olan firma üç milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor.