Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

AeroSpace.NRW için başlama sinyali

©Shutter2U - stock.adobe.com

Söz konusu endüstri ve bilim ağının, iklim ve çevre dostu uçuş gibi inovasyon konularını ileri bir boyuta taşıması öngörülüyor.

Hava taksi ile otonom uçuş veya tıp alanında drone’ların kullanımı - şu sıralar havacılık ve uzay endüstrisini meşgul eden birçok uygulama alanından sadece iki örnek. Kuzey Ren-Vestfalya, endüstriyel gücü ve üst düzey araştırma altyapısıyla, Avrupa'nın inovasyon anlamında itici güçlerinden birisi konumunda. Yeni AeroSpace.NRW çalışma ağının, sektörün tüm potansiyelinden yararlanmak için bu yetkinlikleri bir araya getirmesi öngörülüyor.

Eyaletin Ekonomi ve İnovasyon Bakanı Prof. Andreas Pinkwart konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Kuzey Ren-Vestfalya merkezli olarak sürdürülebilir ve gelecek vadeden havacılık ve uzay endüstrisini güvence altına almak için yeni faaliyet alanları açmak, sektörün pandemiye bağlı krizinin üstesinden gelmek ve rekabet gücünü en üst düzeye çıkarmak istiyoruz.” Eyalet hükümetine göre, elektrik veya hidrojen gibi tahrik türlerinin materyaller ve tasarımlardaki yeni gelişmeler kadar önem kazandığı iklim ve çevre dostu uçuşlar bu çalışmaların odak noktasında bulunuyor.

AeroSpace.NRW ağı, bilimden ekonomiye ve siyasete kadar sektördeki tüm oyunculara birlikte yeni teknolojileri araştırmak ve değer zincirlerini harekete geçirmek için bir platform sunmayı amaçlıyor. Buradaki amaçlardan biri de gelişmeleri diğer sektörler için de kullanılabilir hale getirmek ve karşılıklı sinerji etkilerini kullanmaktır.