Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

ABD’li makine imalatçısı, Münster kentindeki tesisini büyütüyor

Global bir yatırım aksiyonu çerçevesinde Nordson şirketi, Münster’deki merkezini birkaç katına çıkarıyor ve kapsamlı bir modernleştirme çalışması başlatıyor.

Söz konusu makine imalat şirketi, hali hazırdaki üretim alanını 4.000 metrekareden yaklaşık 14.300 metrekareye çıkarıyor. Bu ek alan üzerinde, çağdaş konstrüksiyon ve imalat sistemleri, bir depo ve stok yönetim sistemi ile bir hizmet bölümü kuruluyor. Yeni tesis konseptinde ayrıca, yaklaşık 16.000 metrekarelik bir ilave dış alan yer alıyor. Bu alan, lojistik ihtiyaçlara cevap verecek ve ilave genişleme hedefleri söz konusu olduğunda kullanılacak.

Nordson Genel Müdürü Ralf Simon söz konusu yatırımda dair şu açıklamalarda bulundu: “Münster tesisinin genişletilmesi, ABD’li holdingin rekabet gücünün güvence altına alınması ve yatırımların artırılması açısından stratejik bir öneme sahip. Nordson Corporation, Münster coğrafyasında tamamen yeniden yapılanıyor. Buradaki faaliyetler, dünyanın her yerindeki müşteriler açısından şirketin değerini artıracak. Şirket 30’dan fazla ülkede küresel olarak faaliyette bulunuyor. Ama aynı zamanda da, çığır açan ürünlerle güçlü bir yerellik sergiliyor.” Genişleme faaliyeti çerçevesinde Nordson, birkaç iştirakini de Münster’de bir elde topluyor. Bu şekilde söz konusu merkezde yaklaşık 300 kişilik uzman personele yönelik istihdam alanı, uzun vadede güvence altına alınmış oluyor. Münster Büyükşehir Belediye Başkanı Markus Lewe ise Nordson şirketinin büyüme planlarını “stratejik olarak iyi düşünülmüş, büyüme esaslı ve sürdürülebilir bir gelecek konsepti” olarak takdir etti.

Nordson Corporation 2013 ortalarında, Münster kentinde yerleşik Kreyenborg ve BKG Bruckmann & Kreyenborg Granuliertechnik adlı iki imalatçı şirketi devralmış olup, ilgili iş alanlarını sürekli şekilde geliştirmişti. Münster’de şimdi gerçekleştirilen genişleme ise, ABD’li şirketin global bir yatırım aksiyonunun bir parçasını teşkil ediyor. Söz konusu aksiyonun odağında, plastik işlemeciliğine yönelik çeşitli ürünler yer alıyor. Ayrıca aksiyon kapsamında, Avrupa ve Çin’de de genişleme projelerinin ve yatırımların gerçekleştirilmesi planlanıyor.