Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Aachen'den inovatif fiber kompozit

©NUK Neues Unternehmertum Rheinland e. V.

©NUK Neues Unternehmertum Rheinland e. V.

Sürdürülebilir teknolojisi ile Aachen’li Startup FibreCoat şirketi 24. NUK İş Planı Yarışmasını kazandı.

Küçük otomobilleri daha tasarruflu ve verimli hale getirmek: FibreCoat şirketi teknolojisini bilhassa sürdürülebilir mobilite alanında kullanmayı amaçlıyor. Söz konusu Aachen’li Startup, yüksek performanslı fiber kompozitlerin yüksek kalitede üretilebildiği, ancak maliyetin normalden çok daha düşük olduğu bir sistem geliştirdi. Dolayısıyla kurucu ekip, fiber kompozitlerin günlük bileşenlerde de kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu malzemenin özellikle hafif ve dayanıklı olduğu kabul ediliyor.

Bu aynı zamanda FibreCoat şirketinin 24. NUK İş Planı Yarışması jürisini de ikna edebildiği inovatif bir konsept oldu. NUK hamiliğini üstlenen Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi, İnovasyon, Dijitalleşme ve Enerji Bakanı Prof. Dr. Andreas Pinkwart, 7.500 Avro tutarındaki para ödülüne de sahip olan kazananları dijital ödül töreni kapsamında tebrik etti.

NUK Neues Unternehmertum Rheinland e. V kurumu 1997 yılından beri Ren bölgesindeki müteşebbis ve girişimcilere kapsamlı ve aynı zamanda bedelsiz teşvikler sunuyor ve Almanya’nın bu alandaki en büyük inisiyatifleri arasında kabul ediliyor. NUK iş planı yarışmasında, çeşitli uzmanlar teşebbüs sahiplerine çıktıkları yolda eşlik etmekte ve sorunlar ve sorular hâsıl olduğunda danışmanlık hizmeti vermektedir.