Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

3M: Kamen şehrine milyonluk yatırım

©3M

©3M

Multi-teknoloji şirketi 3M, mevcut Kamen tesisinin genişletilmesiyle üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı planlıyor.

3M'in büyük yatırımları devam ediyor: Söz konusu multi-teknoloji grubunun son olarak Kamen bölgesindeki üretim tesislerine 80 milyon Avro yatırım yapmasının ardından, Kuzey Ren-Vestfalya fabrikası şimdi yeniden genişletiliyor. 2020'den itibaren projeye 70 milyon Avro daha akacak. 3.000 metrekare büyüklüğündeki yeni bir binada, steril şeffaf bandaj ve köpük bandaj gibi yara bakım ürünleri için en son teknolojiye sahip üretim tesisleri kurulacak. Söz konusu şirket, böylece, gelecekte pansuman malzemeleri için üretim kapasitesini iki katına çıkarmak istiyor. Çalışan sayısının da 2025 yılına kadar 440’tan 500’e çıkması öngörülüyor.

Kamen tesisi daha şimdiden 3M için büyük önem taşıyor: Grup için tesis, ABD dışındaki en büyük tıbbi ürün üretim yeri. Amerika’nın Minnesota eyaletinde kurulan 3M bu meyanda dünya çapında 200 ülkede temsil ediliyor. Şirket 25.000'den fazla patenti elinde bulunduruyor ve yaşamın neredeyse her alanı için ürünler üretiyor. 2018 yılında grup takriben 33 milyar Amerikan Doları tutarında bir ciroya ulaşmıştı.