Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

3M firması, Hilden şehrinde maske üretimine başladı

©3M

Söz konusu ABD’li holding, korona pandemisinden sonra da koruyucu maske alanında talep olacağını hesaba katıyor.

3M, Hilden şehrinde yılda 150 milyon adede kadar FFP2 tip maske üretmeyi amaçlıyor. Üretim hâlihazırda başlamış durumda ve söz konusu tesisin yılın ikinci çeyreğinin sonunda tam kapasiteye geçmesi öngörülüyor. Tüm Avrupa’daki müşterilere teslimatlar Kuzey Ren-Vestfalya lokasyonundan gerçekleştirilecek. ABD’li şirket, şu ana dek koruyucu maske üretimini önemli ölçüde artırmış olmasına rağmen sağlık, gıda ve ilaç endüstrilerinden gelen yoğun talebe tam olarak yetişebilmiş değil.

3M şirketi, pandemiden sonra da, kendilerine maske rezervi oluşturmak isteyen hükümetlerden ve şirketlerden sipariş gelmeye devam edeceğini hesaba katıyor. Aynı zamanda insanların, örneğin üşütme dönemlerinde, kendilerini özel ortamlarda yüz maskeleriyle korumaları bekleniyor. 3M Orta Avrupa Başkanı Dirk Lange “Bu bakımdan Hilden şehrindeki tesisin tam kapasiteyle kullanılacağından hiç şüphem yok” diye konuştu.

Koruyucu maskeler, 3M şirketinin geniş portföyündeki ürünlerden sadece bir tanesi: ABD’li şirket, yaşamın neredeyse her alanı için 55.000 adet farklı ürün sunuyor ve 25.000'den fazla patenti elinde bulunduruyor. Söz konusu grubun Almanya merkezi, Kuzey Ren-Vestfalya’da Neuss şehrinde yer almaktadır.