Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

100 yıl önce kuruldu, 43 yıldır başarıyla Kuzey Ren Vestfalya'da

©Mitsubishi Electric

Japon teknoloji grubu Mitsubishi Electric, enerji geçişinin ve dijital dönüşümün önemli bir itici gücü kabul ediliyor.

Mitsubishi Electric Grubu bu yıl 100’üncü kuruluş yılını kutluyor: 1921 yılında bir tersane işletmesinde kurulan Japon şirketi, bugün yüksek teknoloji alanındaki en büyük aktörlerden biri. Söz konusu Grup, 43 yıldır Almanya'da faaliyet gösteriyor – ve bunu ilk andan itibaren Kuzey Ren-Vestfalya merkezli olarak gerçekleştiriyor.

Mitsubishi Electric şirketi, Alman-Japon hikâyesine Düsseldorf'ta başladı ve şirketin Almanya genel merkezi 80'li yıllardan beri sabit olarak Ratingen'de bulunuyor. 700'den fazla çalışanıyla söz konusu şirket burada, tümü elektrik etrafında dönen çok farklı çözümler geliştiriyor. Çok çeşitli uygulama alanı bulan çözümler fabrika otomasyonundan demiryolu trafiğine, bina altyapısından hatta uydu teknolojisine kadar uzanıyor. Mitsubishi Electric Almanya CEO’su Andreas Wagner konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Sanırım şunu kesinlikle söyleyebiliriz: Pek çok alanda kullanımı olan çözümlerimiz olmasaydı, dünya büyük olasılıkla hareketsiz kalırdı.”

Bununla birlikte, Wagner'e göre, söz konusu teknolojiler genellikle kendi başlarına olmayıp, bütünsel bir sistemin parçasıdırlar. Mitsubishi Electric şirketi bu amaçla, Kuzey Ren-Vestfalya'da ve tüm Almanya'da endüstri ve araştırma dünyası ile yakın bir iş birliği içinde çalışıyor. Bu, ülkede enerji geçişini ve dijital dönüşümü şekillendirmeye devam edecek bir iş birliği. Bu meyanda Alman-Japon temasları Mitsubishi Electric için önemli bir rol oynuyor. Wagner konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Kuruluşumuzdan bu yana, topluma ve karşılıklı anlayışa özellikle teknolojik olduğu kadar sosyal bir katkı sağlamak şirket DNA'sının bir parçası olmuştur.” Söz konusu teknoloji şirketi bu nedenle yıllardır Kuzey Ren-Vestfalya bölgesindeki Alman-Japon kültürel ve ticari etkinlikleri aktif olarak destekliyor.